Батарейки

Home  /  Батарейки

В слуховому апараті батарейка працює в дуже складному, переривистому режимі: при відсутності звуку на вході апарату, споживання енергії невелика, а значить, невеликий проходить через батарейку електричний струм. Але, коли в слуховий апарат надходить звук, наприклад, почалася розмова і апарат повинен посилити голоси, то споживання енергії різко, стрибкоподібно зростає, викликаючи таке ж різке підвищення електричного струму, що проходить через батарейку.

Якщо батарейка здатна підтримати такий струм, то апарат працює нормально. Якщо ж батарея не здатна забезпечити такий режим, то в апараті виникають спотворення посилених апаратом звуків.

Крім того, батарея повинна забезпечити слухового апарату стабільне електричне напруга тривалий час, тобто володіти високою електричною ємністю. Інакше, якщо напруга батареї весь час поступово знижується, це викликає зміни в роботі апарату, що знижують його ефективність для користувача.

В сучасних слухових апаратах застосовуються спеціальні повітряно-цинкові батарейки. Вони розроблені саме для роботи в таких складних умовах різкої зміни споживаного апаратом струму. Крім того, вони розроблені для тривалої роботи з майже однаковим електричною напругою.

Спеціальні батареї для слухових апаратів відрізняє підвищена потужність і надійність, тривалий і стабільний рівень віддачі енергії, чотирирічний строк придатності до початку використання.

 Для завушних, внутрішньовушних, внутрішньоканальні апаратів призначені батарейки різного розміру і різної електричної ємності.

Всього існують чотири типорозміру батарейок для слухових апаратів – 10, 13, 312, 675, і кожен має свою власну кольорове маркування на упаковці з батарейками. Розмір батарейки, який варто застосовувати, можна знайти в інструкціях з використання слухового апарату.

Після вилучення з упаковки і зняття захисної наклейки, протягом однієї хвилини батарейка активується. Потім її можна вставляти в батарейний відсік. Зазвичай, залежно від режиму використання та конструктивного виконання слухового апарату. Батарея живить слуховий апарат від трьох до десяти днів, перш ніж буде необхідна її заміна.

Навіщо батарейці наклейка?

У зв’язку з тим, що повітряно-цинкові батареї використовують атмосферний кисень для активації і генерації енергії. Наклейка захищає батарею від передчасної активації. У зв’язку з цим необхідно забезпечити надійне зберігання запасу батарей, яким в даний момент не користуєтеся.

Скільки працює повітряно-цинкова батарея?

Термін служби батареї залежить від багатьох факторів. По-перше, який типорозмір батареї використовується. По-друге, яке посилення розвиває Ваш слуховий апарат. Чим батарея більше, тим він потужніший. Для батарей №10 термін служби складає від 5 до 7 днів. Для батарей № 312 термін служби складає 7-12 днів. Для батарей №13 та № 675 термін служби складає від 12 до 14 днів.

Однак Ви повинні враховувати, що в той момент, коли знята захисна наклейка з батареї, батарея починає дратуватися. Це відбувається навіть тоді, коли батарея не вставлена в слуховий апарат. Ось чому необхідно стежити за правилами зберігання запасних батарей.

Як необхідно зберігати елементи живлення?

Оскільки наклейка кріпиться на батареї за допомогою спеціального клею. Дана речовина досить активно реагує на зміну температур. У зв’язку з цим батареї не можна перегрівати або переохолоджувати. Оптимальний режим збереження батареї це умови не вище 24  і не нижче 5

Батареї необхідно зберігати в упаковці, а не носити окремо в кишені або гаманці. Не допускайте попадання батареї в руки дитині. Оскільки дитина може її з’їсти.

Що робити з використаними батареями?

Використані повітряно-цинкові батареї, не є екологічно небезпечними. У зв’язку з цим вони не вимагають якої-небудь спеціальної утилізації. Тому, ви можете викидати їх з іншим сміттям.