При виборі звукопідсилюючого пристрою слід враховувати певні характеристики. Від них залежить як якість звукових сигналів, так і вартість приладу. Як правило, чим краще сприймаються звуки, тим дорожче пристрій.
Основними особливостями, які повинні бути враховані (саме тому потрібна допомога лікаря-сурдолога), є наступні:
- Багатоканальність. Якщо прилад володіє цією якістю, то він може підлаштовуватися під різні частоти, які порушені у пацієнта. Це означає, що в результаті сприймаються звуки виглядають природно, що максимально комфортно для пацієнта
- Наявність декількох мікрофонів. Чим їх більше, тим краще. Вони дозволяють очищати мову від сторонніх шумів, так як кожен мікрофон змінює свою спрямованість
- Наявність декількох програмних пристроїв, кожне з яких призначене для різних характеристик слуху. Так, одні необхідні для виділення мовлення з шуму, інші – для сприйняття мови далеко і т. д.
- Здатність придушувати шум, яка робить мова чіткіше і природніше
- Можливість усувати звучання свого голосу, яке вкрай неприємно для людини
- Можливість дистанційно керувати пристроєм за допомогою спеціального пульта
- Інтенсивність зворотного свисту, який утворюється в процесі роботи приладу.
Деякі моделі оснащені спеціальними пристроями, які прибирають цей звук від роботи слухового апарата.
На закінчення необхідно відзначити, що вибір звукопідсилюючого обладнання – дуже відповідальна справа, тому їм повинен займатися фахівець (лікар-сурдолог). Щоб людина з порушенням слуху максимально природно сприймав ті або інші звуки, необхідно провести діагностику, для якої використовуються найсучасніші прилади. Вона дозволяє виявити, який саме ланка в слуховому аналізаторі страждає.
З урахуванням цього буде проведений лікарем вибір того чи іншого приладу. Останні бувають різних моделей і класів в залежності від своїх технічних характеристик, які накладають істотний відбиток на вартість приладу. Це означає, що чим більше досконалий слуховий апарат і чим краще якість звуку, тим дорожче він вийде.