Весь процес кохлеарної імплантації можна поділити на 4 етапи:
Діагностика
- Необхідні обстеження для визначення показань до кохлеарної імплантації
- Консультація сурдолога і сурдопедагога – визначення ефективності слухопротезування і потреби людини в кохлеарної імплантації.
- Електроенцефалографія з консультацією невропатолога – виявлення епілепсії в анамнезі та інших причин, що можуть перешкодити кохлеарній імплантації.
- Консультація ЛОР лікаря – висновок про стан середнього вуха, барабанної перетинки, виявлення інших причин, що можуть перешкодити операції.
- Методи аудіологічного та спеціального обстеження:
- Аудіометрія – визначення порогів слуху.
- Акустична імпедансометрія – висновок про функції середнього вуха.
- Дослідження викликаної отоакустичної емісії – висновок про функції равлика.
- Дослідження слухових викликаних потенціалів – висновок про збереження функції слухового нерва і центральних відділів слухового аналізатора.
- Промонторіальное тестування – висновок про наявність функціонально збережених волокон слухового нерва.
- Магнітно-резонансна томографія скроневих кісток, та / або
- Комп’ютерна томографія скроневих кісток – висновок про прохідності внутрішнього вуха.
Операція
Операція виконується під загальним знеболенням і триває 1-3 години, в процесі операції вже виконується перший тест встановленого імпланта, що дозволяє заздалегідь оцінити ефективність його роботи. У післяопераційний період накладається пов’язка на 4-7 днів, шви знімаються на 10-14 день після операції. Пацієнт зазвичай виписується на 10-14 добу після операції.
Налаштування і підключення
Підключення звукового процесора і налаштування кохлеарної системи.
Реабілітація
Зазвичай проводитися через 4-6 тижнів після операції. Реабілітація – це важливий етап після установки кохлеарного імплантату, який починається з моменту першого включення (зазвичай через 4-6 тижнів після операції) і налаштування імплантату. Цей період включає в себе активну роботу з сурдопедагогом, психологом та логопедом і може тривати кілька років.